Menu
Your Cart

3+1 for free

3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
19.98€
Ex Tax: 19.98€
 • : In Stock
 • Weight: 1.80kg
 • Dimensions: 18.00cm x 9.00cm x 29.00cm

Pērc 3 un saņem 1 BEZMAKSAS!


Ilgas iedarbības apstrādāts organisks mēslošanas līdzeklis no aitu vilnas


N-P-K (10,2-0,34-6,8)

VAAD atļaujas nr. 22-21

11.08.2021. ir iekļauts VAAD sarakstā “Atļauts izmantot bioloģiskajā lauksaimniecībā”.

 Iepakojuma tilpums 1000 ml (izmērs 180x90x290mm), produkta svars 450 gr neto.

Ar vienu iepakojumu pietiek, lai apstrādātu līdz 20 augiem vai 22 maugsnes, vai 45L substrāta. 

Iepakojums ir ar ZIP aizdari un ir vairākkārtīgi atverams un aizverams.

 Mēslojuma granulu diametrs 4mm, garums līdz 20mm

Sastāvs:                          100% apstrādāta aitas vilna

(dzīvnieku izcelsmes blakusprodukts, kas ražots saskaņā ar regulā Nr.1069/2009 un 142/2011 minētajām pārstrādes metodēm).

Deklarētie rādītāji:

10,2% Slāpeklis ( N ) Slāpeklis piedalās augu zaļās masas veidošanā, tāpēc pavasarī un vasarā vajadzīgs visvairāk. Gaisā ir pietiekami daudz slāpekļa, bet lielākā daļa augu slāpekli var absorbēt tikai caur saknēm.

6,8% Kālija oksīds (K2O) Kālijs augu šūnās aktivizē fotosintēzi, enzīmu darbību, veicina ogļhidrātu uzkrāšanos sēklās. Tas stimulē jaunu lapu veidošanos un piedalās auga ūdens un barības vielu transportēšanā.

1,68% kopējais Sērs (S) Sērs ir otra svarīgākā barības viela pēc slāpekļa ( N ) tas veicina slāpekļa uzņemšanos, kā arī atbild par augu slimību izturību. Pierādīts, ka augiem, kuriem trūkst sēra, slimību izplatība un attīstība ir par 30-40% lielāka, nekā tiem, kam sērs dots papildus.

0,34% Fosfora pentoksīds (P2O5) Fosfors nepieciešams ziedu un augļu attīstībai, un veselīgai sakņu sistēmai.

0,17 % Magnijs (MgO) Magnijs paātrina dārza un dekoratīvo kultūraugu augšanu, paaugstina ražīgumu un uzlabo augu garšu. Tas, pirmkārt, attiecas uz tomātiem, kartupeļiem un gurķiem, jo šī viela stimulē cietes un cukura veidošanos.

pH vērtība: 10,1. pH neitralizē augsnes paskābināšanos, kas labvēlīgi ietekmē visu augam nepieciešamo barības vielu uzņemšanu. 

Smagie metāli:

Dzīvsudrabs (Hg) – NAV KONSTATĒTS

Kadmijs (Cd) - NAV KONSTATĒTS

Arsēns (As) - NAV KONSTATĒTS

Niķelis (Ni) - NAV KONSTATĒTS

Svins( Pb) - NAV KONSTATĒTS

Hroms VI (CrVI) - NAV KONSTATĒTS

Biolana Pellets priekšrocības:

1. Jāiestrādā zemē tikai 1x gadā. Vilna dabīgi 100% sadalās aptuveni 10 mēnešu periodā, tādēļ neizskalojās augsnē ar lietus ūdeņiem un baro saknes visu stāda veģetācijas periodu.

2. Uzsūc un saglabā līdz 3,5x vairāk ūdens kā pati sver, tādēļ retāk ir jālaista, īpaši, ja saulainā dienā augšējais zemes slānis izžūst.

3. Uzsūcot ūdeni arī irdina augsni, ļaujot saknēm vieglāk augt un papildus apgādā tās ar skābekli arī smagā un sablīvētā augsnē.

4. Satur vidēji 3x vairāk slāpekļa un citu mikro un makroelementu kā analogi. Piemēram, slāpeklis palielina auga zaļo masu gan apjomā, gan svarā.

5. Ilgtspējīgs produkts - tas atbilst Eiropas zaļajam kursam par tīrāku pārstrādi un klimata neitralitāti, kā arī ilgtspējīgu saimniekošanu.

6. Vilnas dabīgais sastāvs ļoti veiksmīgi neitralizē arī nepatīkamās smakas un to var kombinēt kopā ar citiem mēslošanas līdzekļiem, kas rada nepatīkamu smaku, to pilnībā neitralizējot (piemēram vistu mēslus vai kūts mēslus). Apberat smakas avotu – tas palīdzēs!

7. “Neapdedzina” augu saknes. BioLana Pellets sadalīšanās process ir lēns, tādēļ tas nerada bīstamību Jūsu augu saknēm.

8. Mazs granulas izmērs ļauj vienmērīgāk iestrādāt zemē, izvairoties no mēslojuma koncentrācijas vienā vietā.

9. Ērti dozēt. Vienā vidējā cilvēka saujā ietilpst ap 20 - 25 grami, bet ēdamkarotē ap 10 - 15 grami Biolana Pellets granulu. Ar vienu 1000ml iepakojumu iespējams apstrādāt līdz 22 kvadrātmetriem augsnes (atkarībā no slāpekļa nepieciešamības).

10. Aizsargā augus un stādus, no kailgliemežiem un citiem gliemjveidīgajiem, dabīgā veidā, nenogalinot tos. Vilnas blīvās granulas  uzsūc mitrumu un ir pietiekami sārmainas, tas ir iemesls kādēļ gliemji izvairās no saskarsmes ar Biolana Pellets nenogalinot tos un neradot bioloģisko piesārņojumu, bet, ar laiku sadaloties kļūst par papildu barības avotu augiem. Ežiem u.c. dzīvniekiem draudzīgs!


Mazdārziņā ieteicams izmantot tieši organisko mēslojumu, kas, pateicoties augsnes mikroorganismu, arī slieku darbībai, satur vajadzīgos makroelementus un mikroelementus augiem uzņemamā formā. Būtisks organiskā mēslojuma pluss ir arī tas, ka tas pasargā minerālelementus no izskalošanās, jo to joni piesaistās pie humīnvielām un citām augsnes daļiņām, un augs tos viegli var uzņemt vajadzīgā daudzumā


BioLana Pellets var izmantot 2 veidos:

1. Iestrādā augsnē. BioLana granulas ir ilgas iedarbības organisks mēslojums, un tās vislabāk iestrādāt zem auga saknes vai ap to, sajaucot granulas ar augsni.

Vai, ja augs jau ir iestādīts - tad nepieciešamo granulu daudzumu apbērt apkārt augam aptuvenā sakņu platībā un iestrādāt (ar rokām, grābekli vai kapli) augsnē vismaz 5 cm dziļumā, lai augsne pilnībā to nosegtu.


Substrāta izveidošana 

  Zaļajiem un dekoratīvajiem augiem, kā arī sēklu stādīšanai vai piķēšanai uz 1L substrāta nepieciešams vismaz 10 - 20 g  granulas atkarībā no nepieciešamā slāpekļa un citu barības vielu nepieciešamības augam. 


  !Viena vidēja cilvēka sauja ir aptuveni 20 - 25 grami, bet viena ēdamkarote ar kaudzi ap 15/20 gramiem.


  Vienas 450 grami paciņas pietiek līdz pat 20 augiem vai 20 kvm augsnes, vai 45L gatava substrāta.


  Mēs iesakām šādu devu, kas tiek pieņemta audzējot 1 augs/kvm, tomēr vēl labākam rezultātam iesakām sākumā precizēt esošas augsnes rādītājus:

  • Zirņiem, pupām, pupiņām 20 – 30 g/m2;

  • Zālājam, garšaugiem, bietēm 60 – 80 g/m2;

  • Tomātiem, paprikai, baklažāniem ,burkāniem, kartupeļiem, sīpoliem, kāļiem 80 - 120 g/m2;

  • Ķirbjiem, gurķiem, kabačiem, melonēm, salātiem, spinātiem, sīpollokiem, augļu kokiem, vīnogulājiem, krūmiem, dekoratīviem augiem 100 - 130g /m2;

  • Kāpostiem, ziedkāpostiem, kolrābjiem 120 – 150 g/m2.   2. izmantošanas veids Izstrādā virs augsnes, apkaisot ap auga stumbru vai virsū vistu vai kūtsmēsliem, u.c nepatīkamiem smaku avotiem.


   Aizsardzībai no gliemjveidīgajiem – 


   1. Uzberiet uz zemes granulas ap aizsargājamā auga vai stāda kātu aptuveni 10 cm diametrā, 0,5 – 1 cm augstumā (tā, lai augsne būtu visa noklāta). Pēc granulu uzbēršanas uz zemes - obligāti nepieciešams granulas kārtīgi apliet ar ūdeni, lai tās pilnībā piebriest. Piebriestot, tās palielināsies apjomā un pēc apžūšanas uzsāks savu aizsardzības funkciju, radot “aizsardzības valni” - vidi, kas ir pārak sārmaina un sausa priekš gliemjiem un tādēļ tie centīsies turēties no tās pa gabalu.


   2. Ja paredzēts ir aizsargāt vairākus augus vai stādus, tad ieteicams ir apbērt granulas ap 10 cm platumā un 0,5 – 1 cm augstumā (tā, lai augsne būtu visa noklāta), apkārt visiem aizsargājamiem augiem vai stādiem veidojot nepārtrauktu “aizsardzības valni”.

   Papildus rekomendējam sagatavot darba šķīdumu sajaucot ap 30 – 50 grami granulas ar 1L ūdens un izmantot to laistīšanai apkārt augam, virsū stumbram, kā arī uz lapām. Lūdzu, neapstrādājat ar šķīdumu augu ēdamās daļas, bet tikai kātu un lapas. Iesakām laistīt vakarā, lai izvairītos no lapu apdegšanas saulē.

   Drošība:

   Papildus īpašai mūsu izstrādātai vilnas apstrādes metodei pārstrādatās granulas iziet arī pasterizācijas procesu sasniedzot līdz pat 140°C, lai padarītu tās maksimāli drošas no mikrobioloģijas un higiēnas viedokļa, kā arī augstais temperatūras režīms iznīcina dažādu nezāļu sēklas, kas var saglabāties vilnā. Tomēr darbojoties ar BioLana Pellets vienmēr lietojiet cimdus un pēc darba nomazgājiet rokas.

   Īpašie apstākļi:

   Dzīvniekus nedrīkst ganīt vai kultūraugus izmantot par barību vismaz 21 dienu pēc augsnes apstrādes ar BioLana Pellets.

   Nedrīkst lietot uz kultūraugu ēdamajām daļām.


   Uzglabāšana:

   BioLana Pellets ieteicams uzglabāt sausā vēsā vietā prom no tiešiem saules stariem. Nepieļaut līdzekļa nokļūšanu notekūdeņos.

   Uzglabāt bērniem un majdzīvniekiem nepieejamā vietā, lai izvairītos no norīšanas vai ieelpošanas riska.

   Uzglabāšanas termiņš 2 gadi no ražošanas datuma oriģinālā iepakojumā. Partijas nr. sakrīt ar ražošanas datumu (skatīt uz iepakojuma)


   Ražots: Latvijā

   atjaunots 29.04.2022.

   Write a review

   Note: HTML is not translated!
   Bad Good