Menu
Your Cart

3+1 for free

3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
3+1 for free
24.98€
Ex Tax: 24.98€
 • : In Stock
 • Weight: 1.80kg
 • Dimensions: 18.00cm x 9.00cm x 29.00cm

Available Options

IZVĒLOTIES LIELĀKU - DABAI DRAUDZĪGĀKU IEPAKOJUMU

(saņemsiet vienā transporta kastē)BioLana granulas (atļauts izmantot bioloģiskā lauksaimniecībā)– labākais mēslojums Jūsu dārzam!Mazdārziņā ieteicams izmantot organisko mēslojumu, kas, pateicoties augsnes mikroorganismu, arī slieku darbībai, satur vajadzīgos makroelementus un mikroelementus augiem uzņemamā formā. Būtisks organiskā mēslojuma pluss ir arī tas, ka tas pasargā minerālelementus no izskalošanās, jo to joni piesaistās pie humīnvielām un citām augsnes daļiņām, un augs tos viegli var uzņemt vajadzīgā daudzumā


Sastāvs:


100% aitas vilna

(dzīvnieku izcelsmes blakusprodukts, kas ražots saskaņā ar regulā Nr.1069/2009 un 142/2011 minētajām pārstrādes metodēm).


~66% organisko vielu

~1,4% mitrums


~10,2% Slāpeklis ( N ) Slāpeklis piedalās augu zaļās masas veidošanā, tāpēc pavasarī un vasarā vajadzīgs visvairāk. Gaisā ir pietiekami daudz slāpekļa, bet lielākā daļa augu slāpekli var absorbēt tikai caur saknēm.


Ja trūkst slāpekļa, auga apakšējās lapas sāk vienmērīgi dzeltēt, bet augšējās lapas ir zaļas.

  

~6,8% Kālija oksīds (K2O) Kālijs augu šūnās aktivizē fotosintēzi, enzīmu darbību, veicina ogļhidrātu uzkrāšanos sēklās. Tas stimulē jaunu lapu veidošanos un piedalās auga ūdens un barības vielu transportēšanā.Par kālija trūkumu liecina tas, ka auga vecajām lapām gali un plātņu malas kļūst brūni.

Ja lapu galu un plātņu malu brūnganais krāsojums ir ļoti strikti norobežots– kā ar lineālu novilkts–, tas nav kālija trūkuma dēļ. Šāda pazīme liecina, ka augs diezgan zemā temperatūrā ir cietis no pārlieka mitruma.~1,68% kopējais Sērs (S) Sērs ir otra svarīgākā barības viela pēc slāpekļa ( N ) tas veicina slāpekļa uzņemšanos, kā arī atbild par augu slimību izturību. Pierādīts, ka augiem, kuriem trūkst sēra, slimību izplatība un attīstība ir par 30-40% lielāka, nekā tiem, kam sērs dots papildus.


Sērs ir mazkustīgs, tāpēc tā trūkuma pirmās pazīmes parādās auga augšējās, jaunajās lapās – tās sāk dzeltēt un kļūst bālas.  


~0,34% Fosfora pentoksīds (P2O5) Fosfors nepieciešams ziedu un augļu attīstībai, un veselīgai sakņu sistēmai.


Ja auga apakšējās, vecākās lapas ieritinās un kļūst vienmērīgi sarkanīgi vai brūngani violetas, augam trūkst fosfora– samazinās olbaltumvielu, fotolipīdu sintēze, uzkrājas cukuri.  


~0,17% Magnijs (MgO) Magnijs paātrina dārza un dekoratīvo kultūraugu augšanu, paaugstina ražīgumu un uzlabo augu garšu. Tas, pirmkārt, attiecas uz tomātiem, kartupeļiem un gurķiem, jo šī viela stimulē cietes un cukura veidošanos.


Magnija trūkuma pirmās pazīmes parādās vecajās, apakšējās lapās – to dzīslas vēl ir zaļas, bet plātne kļūst gaiša, un lapas izskatās tādas kā svītrainas.  


pH vērtība: ~10,1. pH neitralizē augsnes paskābināšanos, kas labvēlīgi ietekmē visu augam nepieciešamo barības vielu uzņemšanu.


~3,22% Dzelzs (Fe) ir īpatnējs elements– daudzi zinātnieki to pieskaita pie makroelementiem, jo augsnē un augā tā ir daudz, bet pēc fizioloģiskās dabas dzelzs būtu uzskatāma par mikroelementu, jo tai ir galvenokārt regulatīvas funkcijas. Dzelzs augā ir ļoti nepieciešama hlorofila biosintēzē. Ja nav dzelzs, nesintezējas hlorofils, kaut iespējams, ka magnija ir pietiekami.


Dzelzs ir slinks elements, tā trūkuma pazīmes vispirms parādās auga augšējās, jaunajās lapās – tās kļūst hlorotiski svītrainas, tad visa lapas plātne kļūst balta, vēlāk dzeltē arī vecās lapas.


5,85 mg/kg Varš (Cu), 200,25 mg/kg mangāns (Mn) un 86,52 mg/kg cinks (Zn) ir atslēgas mikroelementi optimālai graudaugu augšanai


Cinks (Zn) nodrošina augšanas hormonu aktivizēšanos, kamēr magnijs (Mg) un mangāns (Mn) ietekmē auga lapu kvalitāti.


Ja trūkst vara, lapu galiņi kļūst gaišāki un lapu galotnes nokalst, jaunās lapas kļūst svītrainas. Graudaugiem ir kavēta vārpu attīstība.

Ja mangāna nav pietiekami daudz, uz auga jaunajām lapām parādās punktveida hloroze.

Ja trūkst cinka, augļu koku lapas kļūst sīkas. Raksturīga pazīme – augi kļūst tādi kā saplacināti, pundurformas – it kā tiem uz galotnes būtu uzlikts akmens, kas neļauj augt garumā.

Augļudārzos reizēm ir novērots, ka normālās ābeles pēc pāris gadiem sāk izskatīties pēc pundurformu ābelēm. Tā nav slimība, vienkārši augsnē nav pietiekamā daudzumā augam uzņemamā cinka.


Smagie metāli:

Dzīvsudrabs (Hg) - NAV KONSTATĒTS

Kadmijs (Cd) – NAV KONSTATĒTS

Arsēns (As) - NAV KONSTATĒTS

Niķelis (Ni) - NAV KONSTATĒTS

Svins (Pb) - NAV KONSTATĒTS

Hroms VI (CrVI) - NAV KONSTATĒTS


Biolana var izmantot 3 dažādos veidos:

1. Iestrādā augsnē. Biolana granulas ir ilgas iedarbības organisks mēslojums, un tās vislabāk iestrādāt zem auga saknes vai ap to, kā arī stādot sēklas nepieciešams pārklāt ar vismaz 5 cm augsni.

Mēs iesakām šādu devu, tomēr vēl labākam rezultātam iesakām sākumā precizēt esošas augsnes rādītājus:

 • Zirņiem, pupām, pupiņām 20 – 30 g/m2;

 • Zālājam, garšaugiem, bietēm 60 – 80 g/m2;

 • Tomātiem, paprikai, baklažāniem ,burkāniem, kartupeļiem, sīpoliem, kāļiem 80 - 120 g/m2;

 • Ķirbjiem, gurķiem, kabačiem, melonēm, salātiem, spinātiem, sīpollokiem, augļu kokiem, vīnogulājiem, krūmiem, dekoratīviem augiem 100 - 130g /m2;

 • Kāpostiem, ziedkāpostiem, kolrābjiem 120 – 150 g/m2.


  Substrāta izveidošana 

   Zaļajiem un dekoratīvajiem augiem. Uz 1 litra substrāta nepieciešams vismaz 10 - 20 g  granulas atkarībā no nepieciešamā slāpekļa un citu barības vielu nepieciešamības augam. 


   !Viena vidēja cilvēka sauja ir aptuveni 25/30 grami, bet viena ēdamkarote ar kaudzi ap 15/20 gramiem.

   Vienas 450 grami paciņas pietiek līdz pat 20 augiem vai 20 kvm augsnes


   2. izmantošanas veids Izstrādā virs augsnes, apkaisot ap auga stumbru vai virsū vistu vai kūtsmēsliem, u.c nepatīkamiem smaku avotiem.


   Aizsardzībai no gliemjveidīgajiem – granulas vienmērīgi apkaisi  5-10 cm diametrā un 0,5-1 cm augstumā ap auga stumbru (tā, lai nebūtu redzama augsne) un kārtīgi aplej ar ūdeni, lai tās kārtīgi uzbriest. Ņem vērā, ka granulas spēj uzņemt līdz pat 3,5 reizēm vairāk ūdens kā sver. Kad granulas kļūs lielākas un liekais ūdens izžūst, tās sāks savu aizsardzības funkciju. Vēlams, lai augi būtu pasargāti no pārmērīga lietus, jo stipra lietus laikā aizsardzības funkcijas nedaudz samazinās, tomēr pēc atkārtotas izžūšanas aizsardzība atjaunojās pilnā apmērā.

   Papildus aizsardzībai rekomendējam arī sagatavot šķīdumu izšķīdinot 

   vismaz 20 - 50 gramus granulas, ko sajauc ar 1 litru ūdens, nogaidi vismaz 10 minūtes līdz granulas izšķīst, tad apmaisi un aplej auga kātu un lapas. 


   Aizsardzībai no nepatīkamām smakām – apkaisīt Biolana granulas vienmērīgi uz smakas cēloņa (vistu, kūtsmēsli, cits). Tas palīdzēs!


   3. izmantošanas veids Izveido darba šķīdumu.


   Augu papildu aizsardzībai no gliemjveidīgajiem vismaz 20 - 50 gramus granulas sajauc ar 1 litru ūdens, nogaidi vismaz 10 minūtes līdz granulas izšķīst, tad apmaisi un aplej auga kātu un lapas. 

   Jaunaudžu aizsardzībai no meža dzīvniekiem (stirnas, aļņi, u.c)  vismaz 50 - 70 gramus granulas sajauc ar 1 litru ūdens, nogaidi vismaz 10 minūtes līdz granulas izšķīst, tad apmaisi un aplej augu / koku (stumbru un lapas / skujas).    Biolana priekšrocības:

   1. Jāiestrādā augsnē tikai 1x gadā.

   Vilna pilnībā sadalās 8 - 14 mēnešu periodā, tādā veidā barības vielas neizskalojās zemē ar lietu un baro saknes visu stāda veģetācijas periodu.

   2. Spēj saglabāt ūdeni līdz 3,5 x vairāk kā pati sver.

   Tādā veidā retāk ir jālaista, īpaši, ja saulainā dienā augšējais zemes slānis izžūst.

   3. Uzsūcot ūdeni arī irdina cieto un mālaino augsni.

   Aizvietojot Perlītu, BioLana palīdz saknēm vieglāk augt un papildus apgādā tās ar skābekli arī "smagā" un sablīvētā augsnē.

   4. Satur vidēji 3x - 5x vairāk slāpekļa un citu mikro un makroelementu kā analogi.Piemēram fermentēti vistu mēsli. Slāpeklis ir tas, kas palielina auga zaļo masu gan apjomā gan svarā.

   5. Šis ir ilgtspējīgs produkts!

   Mūsu pārstrādes veids atbilst Eiropas zaļajam kursam par tīrāku pārstrādi un klimata neitralitāti.

   6. Vilnas dabīgais sastāvs ļoti veiksmīgi neitralizē arī nepatīkamās smakas un to var kombinēt kopā ar citiem mēslošanas līdzekļiem, kas rada nepatīkamu smaku, to pilnībā neitralizējot (piemēram vistu vai kūtsmēslus)

   7. Aizsargā augus un stādus, no kailgliemežiem un citiem gliemjveidīgajiem, dabīgā veidā nenogalinot tos.

   Vilna uzsūc mitrumu un rada sārmainu vidi, tas ir iemesls kādēļ gliemji izvairās no saskarsmes ar Biolana dabīgā veidā nenogalinot tos un neradot bioloģisko piesārņojumu, bet ar laiku sadaloties kļūst par papildu barības avotu augiem.

   8. Ērti dozēt!

   Vienā vidējā saujā ietilpst ap 25 – 30 grami bet ēdamkarotē ap 15 – 20 grami Biolana granulu.

   9. Mazs granulas izmērs ļauj vienmērīgāk iestrādāt zemē, izvairoties no mēslojuma koncentrācijas vienā vietā.


   Īpašie apstākļi:

   Dzīvniekus nedrīkst ganīt vai kultūraugus izmantot par barību vismaz 21 dienu pēc augsnes apstrādes ar BioLana.

   Nedrīkst lietot uz kultūraugu ēdamajām daļām!


   Uzglabāšana:

   Biolana Pellets ieteicams uzglabāt sausā vēsā vietā prom no tiešiem saules stariem. Nepieļaut mēslojuma nokļūšanu notekūdeņos.

   Uzglabāt bērniem un majdzīvniekiem nepieejamā vietā, lai izvairītos no norīšanas vai ieelpošanas riska.

   Uzglabāšanas termiņš 2 gadi no ražošanas datuma oriģinālā iepakojumā. Partijas nr. sakrīt ar ražošanas datumu (skatīt uz iepakojuma)


   Ražots: Latvijā

   Write a review

   Note: HTML is not translated!
   Bad Good