Long-acting organic fertilizer 1000ml package. (100% sheep wool pellets)




















- : In Stock
- Weight: 0.45kg
- Dimensions: 18.00cm x 9.00cm x 29.00cm
Available Options
CHOOSE LARGER - MORE ENVIRONMENTALLY FRIENDLY PACKAGING
(will receive in one transport box)
BioLana pellets (allowed for use in organic farming) - the best fertilizer for your garden!
CHOOSE LARGER - MORE ENVIRONMENTALLY FRIENDLY PACKAGING
(will receive in one transport box)
BioLana pellets (allowed for use in organic farming) - the best fertilizer for your garden!
It is recommended to use organic fertilizer in the orchard, which, thanks to the action of soil microorganisms, including earthworms, contains the necessary macroelements and microelements in a form acceptable to plants. Another important advantage of organic fertilizer is that it protects the mineral elements from leaching, as their ions bind to humic substances and other soil particles, and the plant can easily absorb them in the required amount.
Composition:
100% sheep wool
(animal by-product produced in accordance with the processing methods referred to in Regulations No 1069/2009 and 142/2011).
~66% organic matter
~1,4% moisture
~10,2% Slāpeklis ( N ) Slāpeklis piedalās augu zaļās masas veidošanā, tāpēc pavasarī un vasarā vajadzīgs visvairāk. Gaisā ir pietiekami daudz slāpekļa, bet lielākā daļa augu slāpekli var absorbēt tikai caur saknēm.
Ja trūkst slāpekļa, auga apakšējās lapas sāk vienmērīgi dzeltēt, bet augšējās lapas ir zaļas.
~6,8% Kālija oksīds (K2O) Kālijs augu šūnās aktivizē fotosintēzi, enzīmu darbību, veicina ogļhidrātu uzkrāšanos sēklās. Tas stimulē jaunu lapu veidošanos un piedalās auga ūdens un barības vielu transportēšanā.
Par kālija trūkumu liecina tas, ka auga vecajām lapām gali un plātņu malas kļūst brūni.
Ja lapu galu un plātņu malu brūnganais krāsojums ir ļoti strikti norobežots– kā ar lineālu novilkts–, tas nav kālija trūkuma dēļ. Šāda pazīme liecina, ka augs diezgan zemā temperatūrā ir cietis no pārlieka mitruma.
~1,68% kopējais Sērs (S) Sērs ir otra svarīgākā barības viela pēc slāpekļa ( N ) tas veicina slāpekļa uzņemšanos, kā arī atbild par augu slimību izturību. Pierādīts, ka augiem, kuriem trūkst sēra, slimību izplatība un attīstība ir par 30-40% lielāka, nekā tiem, kam sērs dots papildus.
Sērs ir mazkustīgs, tāpēc tā trūkuma pirmās pazīmes parādās auga augšējās, jaunajās lapās – tās sāk dzeltēt un kļūst bālas.
~0,34% Fosfora pentoksīds (P2O5) Fosfors nepieciešams ziedu un augļu attīstībai, un veselīgai sakņu sistēmai.
Ja auga apakšējās, vecākās lapas ieritinās un kļūst vienmērīgi sarkanīgi vai brūngani violetas, augam trūkst fosfora– samazinās olbaltumvielu, fotolipīdu sintēze, uzkrājas cukuri.
~0,17% Magnijs (MgO) Magnijs paātrina dārza un dekoratīvo kultūraugu augšanu, paaugstina ražīgumu un uzlabo augu garšu. Tas, pirmkārt, attiecas uz tomātiem, kartupeļiem un gurķiem, jo šī viela stimulē cietes un cukura veidošanos.
Magnija trūkuma pirmās pazīmes parādās vecajās, apakšējās lapās – to dzīslas vēl ir zaļas, bet plātne kļūst gaiša, un lapas izskatās tādas kā svītrainas.
pH vērtība: ~10,1. pH neitralizē augsnes paskābināšanos, kas labvēlīgi ietekmē visu augam nepieciešamo barības vielu uzņemšanu.
~3,22% Dzelzs (Fe) ir īpatnējs elements– daudzi zinātnieki to pieskaita pie makroelementiem, jo augsnē un augā tā ir daudz, bet pēc fizioloģiskās dabas dzelzs būtu uzskatāma par mikroelementu, jo tai ir galvenokārt regulatīvas funkcijas. Dzelzs augā ir ļoti nepieciešama hlorofila biosintēzē. Ja nav dzelzs, nesintezējas hlorofils, kaut iespējams, ka magnija ir pietiekami.
Dzelzs ir slinks elements, tā trūkuma pazīmes vispirms parādās auga augšējās, jaunajās lapās – tās kļūst hlorotiski svītrainas, tad visa lapas plātne kļūst balta, vēlāk dzeltē arī vecās lapas.
5,85 mg/kg Varš (Cu), 200,25 mg/kg mangāns (Mn) un 86,52 mg/kg cinks (Zn) ir atslēgas mikroelementi optimālai graudaugu augšanai
Cinks (Zn) nodrošina augšanas hormonu aktivizēšanos, kamēr magnijs (Mg) un mangāns (Mn) ietekmē auga lapu kvalitāti.
Ja trūkst vara, lapu galiņi kļūst gaišāki un lapu galotnes nokalst, jaunās lapas kļūst svītrainas. Graudaugiem ir kavēta vārpu attīstība.
Ja mangāna nav pietiekami daudz, uz auga jaunajām lapām parādās punktveida hloroze.
Ja trūkst cinka, augļu koku lapas kļūst sīkas. Raksturīga pazīme – augi kļūst tādi kā saplacināti, pundurformas – it kā tiem uz galotnes būtu uzlikts akmens, kas neļauj augt garumā.
Augļudārzos reizēm ir novērots, ka normālās ābeles pēc pāris gadiem sāk izskatīties pēc pundurformu ābelēm. Tā nav slimība, vienkārši augsnē nav pietiekamā daudzumā augam uzņemamā cinka.
Smagie metāli:
Dzīvsudrabs (Hg) - NAV KONSTATĒTS
Kadmijs (Cd) – NAV KONSTATĒTS
Arsēns (As) - NAV KONSTATĒTS
Niķelis (Ni) - NAV KONSTATĒTS
Svins (Pb) - NAV KONSTATĒTS
Hroms VI (CrVI) - NAV KONSTATĒTS
Biolana var izmantot 3 dažādos veidos:
1. Iestrādā augsnē. Biolana granulas ir ilgas iedarbības organisks mēslojums, un tās vislabāk iestrādāt zem auga saknes vai ap to, kā arī stādot sēklas nepieciešams pārklāt ar vismaz 5 cm augsni.
Mēs iesakām šādu devu, tomēr vēl labākam rezultātam iesakām sākumā precizēt esošas augsnes rādītājus:
20 – 50 grami uz vienu kvadrātmetru zemes zālājam, labībai, vīnogulājiem, u.c, vai kopējam skābes (PH līmeņa) paaustinošam efektam augsnei.
Dārzeņi ar zemu slāpekļa daudzumu (salāti, zirņi, pupas): ~ 15-20 g / augs
Dārzeņi ar vidēju slāpekļa daudzumu (burkāni, gurķi, kolrābji): ~ 20-35 g / augs
Dārzeņi ar paaugstinātu slāpekļa daudzumu (tomāti, puravi, ziedkāposti): ~ 35-55 g / augs
Zaļie un dekoratīvie augi: ~ 10 g uz 1 litra substrāta
Augļi: ~100-140 g / koks vai krūms
viena vidēja cilvēka sauja ir aptuveni 30 grami, bet viena ēdamkarote ar kaudzi ap 20 gramiem Vienas 250 grami paciņas pietiek līdz pat 15 augiem vai 15 kvm augsnes Vienas 450 grami paciņas pietiek līdz pat 30 augiem vai 30 kvm augsnes
2. izmantošanas veids Izstrādā virs augsnes, apkaisot ap auga stumbru vai virsū vistu vai kūtsmēsliem, u.c nepatīkamiem smaku avotiem.
Aizsardzībai no gliemjveidīgajiem – apkaisiet vienmērīgi 10 – 15 cm diametrā un 1 – 2 cm augstumā ap auga stumbru BioLana un aplejiet ar ūdeni, lai tās uzbriest. Kad granulas kļūs lielākas un liekais ūdens izžūs, tās sāks savu aizsardzības funkciju. Papildus aizsardzībai rekomendējam arī sagatavot substrātu izšķīdinot 20 – 50 grami BioLana uz 1L ūdens un apliet pašu auga kātu un lapas. Vēlams, lai augi būtu pasargāti no pārmērīga lietus, jo stipra lietus laikā aizsardzības funkcijas nedaudz vājinās, tomēr pēc atkartotas izžūšanas aizsardzība atjaunojās pilnā apmērā.
Aizsardzībai no nepatīkamām smakām – apkaisīt Biolana granulas vienmērīgi uz smakas cēloņa (vistu, kūtsmēsli, cits). Tas palīdzēs!
3. izmantošanas veids Izveido substrātu